A Filmdzsungel Stúdió 8 részes filmsorozatából megismerhető a hazai természetvédelmi őrök mindennapi munkája.
"A tíz Nemzeti Park Igazgatóság elképesztően gazdag környezeti változatossága sokféle kihívás elé állítja természetvédelmi őröket: terepjáróval, csónakkal, lóháton, vagy éppen kötélen ereszkedve közlekednek, megoldandó feladataik pedig hihetetlenül izgalmasak és változatosak. A váratlan helyzetek rátermettséget, az apró jelek nyomozói éleslátást, a távolságok kitartást, az ellenfelek bátor és határozott kiállást, a természet pedig szakmai tudást és hatalmas szívet követel szolgálóitól. Igen, szolgálnak ők és szolgálatban állnak, nem véletlen az elnevezés: természetvédelmi őrszolgálat."
Az oktatófilm az Erdészeti és Energetikai Szaporítóanyag Terméktanács (EESZT) megbízásából készült - bemutatja "hogy hogyan lesz erdő a magból és fa a csemetéből, hogyan történik az erdőtelepítés és mi a szerepe mind ebben az erdészeti csemetekerteknek".
Tíz kisfilmből álló animációs tananyag készült az erdészeti szakközépiskolák tanulói számára. Az Ásotthalmi Bedő Albert Alapítvány megbízásából, az Agrárminisztérium támogatásával született a sorozat - bárki számára szabadon elérhető az Országos Erdészeti Egyesület YouTube-csatornáján,
Ingyenesen böngészhetőek a világhálón az erdészeti szakirodalom legfontosabb emlékei. Mintegy százezer oldalnyi anyag, a magyar erdészeti szakirodalom legértékesebb dokumentumai érhetőek el mostantól szabadon az interneten. A Wagner Károly Alapítvány munkája nyomán jött létre a digitális szakkönyvtár.